2015’i Uğurlarken

20152014 yılının değerlendirildiği, gelecek yıl için planların tamamlanarak bütçe onaylarının alındığı bugünlerde bu yıl yaşadıklarımın kılavuzluğunda 2015 yılını planlama zamanı geldi.

Amerikan başkanlık seçimlerinde adaylar, seçim günü almayı hedefledikleri oy oranı ile propaganda dönemlerini başlatır ve hedefledikleri oyu alabilmek için yapmaları gerekenleri seçim gününden geriye doğru planlarlar. Ben de 2015 planımı, 28 Aralık 2015’te “Nasıl bir yıl geçirdiniz?” diye sorsalar vermek isteyeceğim cevap ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bugün 28 Aralık 2015.

2014 yazında Mozart orkestrasını dinleme fırsatı bulduğum Musikverein Altın Salonunda Viyana Filarmoni Orkestrası’nın yılbaşı konserine gitmek üzere çantalar hazır. Tam bir yıldır beklediğim bu eşsiz tecrübeyi yaşamak için sabırsızlanıyorum. (p.s. bu dileğimin gerçekleşmesi için yapılacak çekilişte bilet almaya hak kazanan şanslılar arasında olmam gerekiyor tabi ki:)

Bu sene bol bol spor yaptım, sağlıklı beslendim ve yaşanılan sıkıntıların dünyanın sonu olmadığını ve bu sıkıntıları yaşarken yanımda olan sevdiklerim ile bağlarımın daha da güçlendiğini aklımdan çıkarmayarak her zorluğun üstesinden geldim.

2014 yılında yazmaya başladığım bu blog sayesinde bir çok insanla tanıştım. Bildiklerimi paylaşmak ve bilenlerden öğrenmek üzere çıktığım bu yolculukta yazarken öğrendim, yaptığım ve sizlerle paylaştığım söyleşiler sayesinde İK dünyasına ilişkin yepyeni tecrübeler edindim.

Her doğan günü yeni bir heyecanla karşıladım. Yaptığı işin öznesinin “insan” olduğunu aklından çıkarmayan bir İK’cı olarak her günümü birlikte çalıştığım insanların hayatlarının büyük bir bölümünü geçirdiği işyerimizde nasıl daha mutlu ve üretken olacaklarına kafa yorarak geçirdim. Ekip olarak uzun mesailer sonunda yepyeni sistemleri hayata geçirdik. İK’cı olmak bile başlı başına bir motivasyon kaynağı iken her yeni İK uygulamasında sadece şirketimin değil ülkemin geleceğine de bir katkı sağladığımı bilmek azmimi bir kat daha artırdı.

Kişisel gelişimime de yatırım yaptığım bir yıl oldu 2015. Öncelikle kendimi ve sonra insanları daha iyi anlamak, hem kendimin hem de hayatlarına bir şekilde dokunabildiğim herkesin varmak istediği limana en doğru yoldan ulaşabilmesine yardımcı olabilmek için eğitimler aldım.

2014 yılında aldığım Amatör Denizci Belgesi ile engin denizlerde yelken basma fırsatı buldum, masmavi koylarda denize girdim ve bu cennet ülkede yaşadığım için bir kez daha şükrettim. Uzun bir yolculuk yaptım. Dünyanın uzak köşelerinde yeni kültürler tanıma, yeni insanlarla tanışma, bol bol fotoğraf çekme ve belki de hayatım boyunca bir daha göremeyeceğim bu yerlerde güzel vakitler geçirme fırsatı buldum.

2015 yılında tecrübe ettiğimin bunca şeyin ardından 2016 yılı planları da şimdiden hazır. O zaman geçen sene yaptığım gibi “2016 yılını nasıl geçirdiniz?” sorusunu cevaplama zamanı geldi.

Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s