Hakkımda

nazmi_boscaHoşgeldiniz

Ben Nazmi BOŞÇA. Hayat yolculuğum Akdeniz’in en doğusunda, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, çok kültürlü yaşamı ve bu durumun yansımasıyla oluşan mutfağıyla ünlü İskenderun’da başladı. Yatılı okul öğrencisi olarak fen lisesi eğitimi için gittiğim Konya’da 3 yıl kaldıktan sonra öğrencisi ve mezunu olmaktan gurur duyduğum ODTÜ’ye ev sahipliği yapan Ankara’ya geldim. Ve halen deniz kenarında büyüyen bir çocuk olarak maviye duyduğum hasretle Ankara’da yaşıyorum.

Üniversite sonrasında başlayan ve bugünlere kadar devam eden İK yolculuğum ise kısaca şöyle:

2003 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olup 2003-2006 yılları arasında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalıştım. 2006 yılında ASELSAN İnsan Kaynakları Departmanından aldığım teklifi kabul ederek akademik alanda başladığım kariyerime savunma sanayiinde devam etmeye karar verdim. Operasyon yönetimi, organizasyon yapılanması, ücret ve yan hak yönetimi, Ar-Ge Merkezi kurulumu ve yetenek yönetimi alanlarında farklı sorumluluklar üstlendim. Şu anda; başta performans, ücret ve kariyer yönetim sistemleri olmak üzere tüm insan kaynakları sistemlerinin tasarımı, insan kaynakları süreçlerinin iyileştirilmesi ve etkinliğinin ölçülmesi için gerekli analitik araçların geliştirilmesinden sorumlu yönetici olarak kariyerime devam ediyorum.

Sürekli gelişim ve bilgi paylaşımı öncelikli kariyer hedefim. Bu hedef doğrultusunda 17 Ekim 2014 tarihinde stratejik insan kaynakları yönetimi alanındaki bilgi, tecrübe ve görüşlerimi içeren yazılarımla kişisel blog sitem nazmibosca.com yayın hayatına başladı.

Bu süreçte 100’den fazla içerik okuyucularla buluştu.

Yazmanın yanı sıra, konuşmacı olarak katıldığım akademik ve profesyonel etkinliklerde İK yönetimine dair görüşlerimi meslektaşlarımla ve bu alana ilgi duyanlarla paylaşma fırsatı buluyorum.

Okumak vazgeçilmezim, yeni yerler görmek tutkum, bir İskenderunlu olarak yerel tatlar keşfetmek mutluluk kaynağımdır.

Profesyonel özgeçmişime tr.linkedin.com/in/nazmibosca/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s